Montaż Fotowoltaiki

DŁUGA GWARANCJA NIEZAWODNEJ PRACY

Właściwy montaż systemu fotowoltaicznego, a przede wszystkim optymalny wybór jego zamontowania ma wielkie znaczenie dla ostatecznego poziomu sprawności całej instalacji. Biorąc ten fakt pod uwagę najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania specjalistom, którzy posiadają nie tylko odpowiednią wiedzę, jak i fachowość oraz doświadczenie, by wykonać montaż we odpowiednio właściwy sposób. Żeby panele fotowoltaiczne osiągały maksymalną wydajność, trzeba znaleźć dla nich niezacienione miejsce i ustawić je w optymalnej pozycji, w której będą absorbować najwięcej promieniowania słonecznego. Sam montaż polega na przymocowaniu ich tak, żeby nie uległy zniszczeniu na skutek działania wiatru czy śniegu, oraz oczywiście na połączeniu przewodów elektrycznych i zainstalowaniu niezbędnego osprzętu.

Najkorzystniejsze jest skierowanie paneli na południe i pochylenie ich pod kątem 30-40° do poziomu, a im większa jest odchyłka od tej pozycji, tym mniej produkowanej energii. Jednak nawet przy ustawieniu paneli w kierunku południowo-wschodnim lub południowo-zachodnim i pochyleniu w granicach 25-55° uzysk energii jest wciąż zadowalający – stanowi 90-95% maksymalnego. Jeżeli panele są skierowane na wschód albo zachód, to w zakresie nachylenia od 25 do 40° otrzymuje się 80-90% energii możliwej do pozyskania przy ustawieniu optymalnym.

Kompleksowy montaż instalacji Fotowoltaicznej

Zajmujemy się profesjonalnym wykonaniem i instalacją systemów fotowoltaicznych oraz serwisem gwarancyjnym i po gwarancyjnym na terenie całej Polski dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Korzystając z naszej usługi Otrzymasz:

  • profesjonalny projekt instalacji fotowoltaicznej,
  • dostawa na miejsce zlecenia wszystkich niezbędnych urządzeń (panele słoneczne, inwertery, system montażowy paneli fotowoltaicznych itp.),
  • wykonamy profesjonalne przyłączenie do sieci,
  • zapewnimy fachowe doradztwo oraz wsparcie w zakresie dotacji na fotowoltaikę, 
  • otrzymasz gwarancję profesjonalnego i terminowego wykonawstwa,

Kalkulator kosztów

Oblicz zyski wynikające z tego rozwiązania.

Sklep internetowy

Zapoznaj się z naszym asortymentem w sprzedaży.

Kalkulator słoneczny

Sprawdź zysk mocy w przeliczeniu rocznym.
© Copyright 2016 4EnergyTomika
Wszelkie prawa zastrzeżone | Kontakt
Wykonanie: urbisoft.pl