Zobacz także:

Pompy ciepła

Fotowoltaika

Rekuperacja

Dla Kogo?

Fotowoltaika to własna energia elektryczna i niższe rachunki, zredukowane do opłat stałych. To co wyprodukujesz w dzień możesz zużyć w nocy, i tak przez cały rok. Dlatego dobieramy instalację pod roczne zapotrzebowanie Twojego domu, ani mniej – ani więcej.Oprócz dostarczania różnych rozwiązań w zakresie instalacji fotowoltaicznych dla klientów prywatnych i budynków mieszkalnych, pomagamy również firmom komercyjnym, a także instytucjom w przejściu na energię słoneczną. Jeśli jesteś właścicielem lub menedżerem małej, średniej lub dużej firmy, z przyjemnością doradzimy w tej sprawie.

TWOJA FIRMA PROSUMENTEM

Korzystne zmiany dla przedsiębiorców – uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o OZE rozszerzyła definicję prosumenta. Pakietem prosumenckim zostali objęci mali i średni przedsiębiorcy, dla których wytwarzanie energii (w mikroinstalacji do mocy 50 kW) nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej. Dzięki nowemu brzmieniu ustawy OZE, firmy mogą korzystać z systemu opustów, do tej pory dostępnego głównie dla gospodarstw domowych. Bilansowanie daje przedsiębiorcom możliwość “magazynowania” nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci, a następnie jej odbioru w okresach niższej produkcji. Wytwarzanie energii na własne potrzeby, to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. System opustów to dla firm także proste zasady rozliczenia, bez dodatkowych faktur czy rachunków

PODWÓJNY ZYSK DLA FIRM

Instalacja fotowoltaiczna produkuje darmową energię ze słońca. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników – podróżując po Polsce można to zauważyć. To, jak dużo przedsiębiorstwo zaoszczędzi, zależy od wielkości instalacji. Podstawowym warunkiem jest dobór instalacji pod zapotrzebowanie energetyczne. Dobrze dobrana instalacja to nawet 60% taniej za 1 MWh.Przedsiębiorstwa mogą generowany przez panele fotowoltaiczne prąd zużyć na dwa sposoby. Po pierwsze mogą go wykorzystać na własne potrzeby. Po drugie wyprodukowane nadwyżki prądy mogą sprzedać do sieci energetycznej. Warunki odsprzedaży regulowane są prawnie. Najczęściej firmy łączą oba rozwiązania – oszczędzając i zarabiając.


Kalkulator kosztów

Oblicz zyski wynikające z tego rozwiązania.

Sklep internetowy

Zapoznaj się z naszym asortymentem w sprzedaży.

Kalkulator słoneczny

Sprawdź zysk mocy w przeliczeniu rocznym.
© Copyright 2016 4EnergyTomika
Wszelkie prawa zastrzeżone | Kontakt
Wykonanie: urbisoft.pl