Montaż centrali grzewczej z pompą ciepła STIEBEL-ELTRON WPL 25 AC z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 300l oraz buforem wody grzewczej 200l. Układ dolnego źródła – powietrze/woda Instalacja wykonana w budynku jednorodzinnym z istniejącym ogrzewaniem grzejnikowym oraz podłogowym.

Instalacja polegała na wymianie kotła ekogroszek na Pompę Ciepła, cały układ grzewczy został dostosowany do niskich parametrów grzewczych.

Ponieważ przedstawiana realizacja jest wyjątkowa z uwagi na jedną z pierwszych w Polsce tego typu Pomp Ciepła postanowiliśmy poniżej delikatnie opisać urządzenie.

            Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego, do ustawienia na zewnątrz budynku. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego) oraz do podgrzewu wody użytkowej. Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania. Przystosowana do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C. Z tego względu pompa jest odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Służy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze -20°C do +40°C. Wykorzystanie takich rozwiązań jak: elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła „ekonomizer” czy międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++!!!