Mamy przyjemność opublikować Państwu kilka ciekawych zdjęć oraz relację z Naszego wyjazdu do najbardziej nowoczesnego budynku jakim jest obiekt firmy STIEBEL ELTRON w Niemczech w Dolnej Saksoni.
Imponująca architektura, najnowocześniejsze nowinki technologiczne w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz innowacyjne możliwości kształcenia oferuje nowo powstały Kampus Energetyczny: centrum szkoleniowe Stiebel Eltron powstałe na terenie siedziby firmy w Holzminden.

Z jednej strony ta inwestycja jest potwierdzeniem, że budynek przyszłości może być z powodzeniem już dzisiaj zrealizowany w oparciu o transformację energetyczną, która jest naszą rzeczywistością. Wyrazem tego jest certyfikacja DGNB Platinum, najwyższa ocena przyznawana przez Niemieckie Towarzystwo Solidnego, Trwałego Budownictwa. „Z drugiej strony w nowym budynku dla partnerów firmy STIEBEL ELTRON oferrowane są na wysokim poziomie teoretyczne i praktyczne szkolenia.
Nowy budynek został wzniesiony tuż przy Dr.-Stiebel-Straße i tworzy nowy wizerunek firmy. W centralnej części umiejscowiono sale konferencyjne, które mogą być elastycznie dostosowane do potrzeb gości krajowych i zagranicznych.

W salach treningowych zainteresowani mogą uzyskać praktyczne doświadczenie w czterech obszarach tematycznych: „systemy pomp ciepła”, „systemy wentylacyjne”, „ciepła woda” i „centrum instalacji”. Wszystkie produkty są zintegrowane informatycznie z nowoczesnym systemem prezentacyjnym. Duże wizualizacje pokazują parametry pracy każdego produktu. Współpraca poszczególnych podzespołów może być obserwowana i analizowana w czasie rzeczywistym. Technologia pomp ciepła Stiebel Eltron jest sercem systemu ogrzewania i chłodzenia Kampusu. Nośnikiem energii jest woda gruntowa. Symbolicznym podkreśleniem roli wody w ekologicznej gospodarce energetycznej jest zbiornik wodny urozmaicający architekturę frontu obiektu. Na dachu i elewacji zamontowano system fotowoltaiczny o łącznej mocy około 120 kWp. Energia elektryczna uzyskana z paneli wykorzystana jest zarówno przez system pompy ciepła, jak również do ogólnego zaopatrzenia Kampusu.

Budynek jest generatorem i jednocześnie akumulatorem energii odnawialnej. Duży bufor ciepła i zasobnik c.w.u. umożliwiają opóźnione wykorzystanie wygenerowanej energii. Inteligentne zarządzanie energią pozwala także na zasilanie stacji ładującej samochody elektryczne i e-rowery. „System energetyczny budynku to prawdziwy poligon doświadczalny przejścia na odnawialne źródła energii” mówi Karlheinz Reitze, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu. „Kampus energetyczny udowadnia, że dom przyszłości – produkujący własną energię elektryczną przyjazną dla środowiska oraz wyposażony w stabilne systemy grzewcze oparte na pompach ciepła może być inwestycją ekonomicznie uzasadnioną.”